Štiky českého byznysu 2019

Žebříček Štiky českého byznysu je sestavován na základě existující databáze Coface Czech, která soustřeďuje údaje o všech podnikatelských subjektech nejen v ČR, ale i z celé střední a východní Evropy. Hodnocení se může zúčastnit kterákoli domácí firma, která organizátorům poskytne své ekonomické výsledky za sledované období posledních tří let.

 

Do žebříčku Štiky českého byznysu jsou zařazeny firmy se sídlem v ČR, jež měly v posledním roce obrat vyšší než 10 milionů eur a zároveň splnily dvě základní kvalifikační kritéria: měly v hodnoceném tříletém období alespoň jeden kladný výsledek hospodaření a prokázaly schopnost dostát svým závazkům. Pro vlastní umístění je rozhodující hodnota Indexu 1000 CIC, který je počítán na základě pěti ekonomických kritérií:

  • nárůstu obratu,
  • ROE (poměru hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu),
  • ROA (poměru hospodářského výsledku po zdanění k celkovým aktivům),
  • běžné likvidity,
  • míry zadluženosti.

stiky

Celý projekt je unikátní v tom, že za předpokladu splnění vstupních kritérií nehra­je v dalším hodnocení žádnou roli velikost podniku, a na předních místech se tak mo­hou umístit i méně známé menší firmy. Hodnocení navíc není zároveň zatíže­no žádnou individuální volbou, opírá se pouze o objektivní ekonomické ukazatele.

stiky-pořadí

 

štiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vážení zákazníci. Z důvodu zimních oprav v období od 31.1. do 28.2.2022 vám bude náš lom ŠEVĚTÍN k dispozici každý všední od 7.00 do 15.00 hodin.