Stavba obchvatu Českých Budějovic byla zahájena a byli jsme u toho.

Vedení společnosti Kámen a písek, spol. s r.o. se v pátek zúčastnilo symbolického poklepání na kámen, kterým byla oficiálně zahájena stavba nového dálničního úseku mezi Hodějovicemi a Třebonínem. Tento úsek postaví italsko – slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, a.s. Tento základní kámen jsme dodali z našeho kamenolomu Plešovice a doufáme, že další kamenivo na vlastní stavbu bude následovat. Celkem je potřeba na tento úsek přes 1 milión tun kameniva.

Spolu s úsekem mezi Úsilným a Hodějovicemi, který bude zahájen přibližně v polovině dubna letošního roku, bude tato stavba tvořit obchvat Českých Budějovic. Hotový bude v roce 2022, krajskému městu se potom vyhne tranzitní doprava. Obchvat Budějovic bude měřit 20 kilometrů. Součástí stavby úseku Hodějovice – Třebonín bude vybudování 17 mostů a tří mimoúrovňových křižovatek.

Obrázek1
Obrázek2
Obrázek3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vážení zákazníci. Celodenní odstávka lomu BOR z důvodu servisu nakladače proběhne v Pondělí 1.11.2021.