PÍSEČTÍ STUDENTI POMÁHAJÍ

01.10.2019

 

​​Písecký „Start-up“ aneb studenti již třetím rokem pomáhají, vzdělávají se a připomínají oběti Šoa.
Od roku 2017 funguje v Písku skvělá spolupráce se studenty Lesnické školy. Díky vstřícnosti vedení školy, ale zejména zájmu studentů, se lesáci již třetím rokem starají o údržbu okolo synagogy. Tím ale společné aktivity zdaleka nekončí. Jako poděkování za jejich bezplatnou činnost ve volném čase studenti navštívili židovské památky pražského Josefova a ti nejpilnější na dva dny i Krakow a Osvětim. Připraveny byly i přednášky spojené s tématikou Šoa, židovskou historií i komentované prohlídky. Písek již loni navštívil, a činnost studentů ocenil, i J.E. velvyslanec Daniel Meron, který s nimi vysadil lípu za oběti ŠOA z Písku a okolí. K lípě přibyl ve čtvrtek 26.9.2019 i pamětní kámen s  česko-hebrejským textem trvale připomínajícím občanům města i všem návštěvníkům židovské spoluobčany zavražděné v dobách jedné z největších tragédií lidstva.

Velkou měrou k realizaci všech aktivit přispělo svoji záštitou vedení Jihočeského kraje, zejména paní hejtmanka Ivana Stráská a první náměstek pan Josef Knot stejně jako paní starostka Písku Eva Vanžurová a 1 místostarosta Petr Hladík. Výroba nápisu by nebyla možná ani bez darů společnosti Kámen a písek spol. s r.o. a v.d. Jihokámen Písek.

V letošním roce se do připomenutí obětí Šoa velice úspěšně zapojili i studenti zemědělské školy v Písku. Pod vedením pana učitele Chovance za spolupráce s místním archivem a ÚSTR zpracovali příběhy deportovaných píseckých židovských spoluobčanů a v předminulém týdnu umístili i na třech v místech v Písku Kameny zmizelých.

 

DĚKUJEME VŠEM STUDENTŮM LESNICKÉ A ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLY A JEJICH PEDAGOGŮM ZA TUTO POMOC!
Písek1 Písek2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vážení zákazníci. Z důvodu zimních oprav v období od 31.1. do 28.2.2022 vám bude náš lom ŠEVĚTÍN k dispozici každý všední od 7.00 do 15.00 hodin.