Nejlepší výrobce stavebnin roku 2018 – Mimořádná cena poroty pro Kámen a písek !!!

Letos se konal již 12. ročník soutěže Nejlepší výrobce stavebnin. Soutěž je určena pro všechny výrobce stavebních hmot a materiálů působící na území České republiky.

Soutěžilo ve dvou kategoriích: v kategorii firem s počtem do 300 pracovníků a v kategorii firem s počtem nad 300 pracovníků.

Slavnostní setkání firem, při kterém byla předána ocenění nominovaným firmám, se uskutečnilo 25. září 2019 v krásném a důstojném prostředí benediktinského Emauzského kláštera v Praze.

Odborná porota posuzovala přihlášené závody a provozy průmyslu výroby stavebnin zejména podle dosahované kvality, ekonomické úspěšnosti, silné pozice na trhu, energetické náročnosti výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investic do výrobního zařízení v posledních třech letech, dosažené produktivity a zaměstnanosti.

Nejlepším výrobcem stavebnin roku 2018 se stali:

  • v kategorii do 300 zaměstnanců firma HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
  • v kategorii nad 300 zaměstnanců se stala firma P-D Refractories CZ, a.s.

 

Při slavnostním nominačním odpoledni byly rozdány také další ceny a „Zvláštní cenu poroty“ získala firma Kámen a písek, spol. s r.o., se sídlem v Českém Krumlově.

 Zdůvodnění poroty bylo následující:

 Jde o tradičního a zároveň největšího výrobce drceného kameniva v Jihočeském kraji, ale zároveň patřícího mezi 5 největších producentů kameniva v ČR a je vzorným reprezentantem těžebního průmyslu stavbeních hmot. Díky operativnosti a zaměření se na zákazníka je schopna pokrýt nárazové požadavky trhu, zejména při významných infrastrukturních stavbách. V loňském roce prodala 2,5 milionu tun kameniva, z toho 600 tisíc tun bylo z lomu Ševětín vyrobeno a dodáno na stavbu dálnice D3 od Veselí nad Lužnicí až po České Budějovice. Příkladem hodným následování je budovaný obchvat městysu Ševětín za 18 mil. Kč, který odvede veškerou dopravu z kamenolomu mimo intravilán městysu a silnice bude následně bezúplatně převedena do silniční sítě Jihočeského kraje.

Heslo firmy: Zákazník musí mít jistotu, že všechny jeho požadavky množstevní i kvalitativní – firma bezezbytku splní.

 Cenu z rukou Pavla Malinského převzal jednatel a výkonný ředitel Ing. Pavel Fučík.

Další speciální ceny získaly firmy BAUMIT, LAUFEN CZ, SEMMELROCK STEIN+DESIGN.

Pro firmu Kámen a písek je to další ocenění její dlouholeté spolehlivé a inovativní práce a potvrzení správné cesty ke společensky odpovědné firmě.

Nejlepší výrobce stavebnin 2018_Certifikát_Zvláštní cena poroty_

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vážení zákazníci. Z důvodu zimních oprav v období od 31.1. do 28.2.2022 vám bude náš lom ŠEVĚTÍN k dispozici každý všední od 7.00 do 15.00 hodin.