Nejlepší výrobce stavebnin 2014 v České Republice

Kámen a písek – nejlepší výrobce stavebních hmot České republiky roku 2014

Dne 8. 10. 2015 byla v Senátu Parlamentu ČR v Praze na slavnostním setkání u příležitosti Dnů stavitelství a architektury 2015 udělena ocenění v soutěži NEJLEPŠÍ VÝROBCE STAVEBNÍCH HMOT ROKU 2014. Této soutěže se účastní všichni výrobci stavebních hmot, ať už se jedná o výrobce kameniva, cementu, cihel, betonu, obalovny asfaltových směsí, omítek, nátěrových a izolačních hmot a podobně.

Tématem letošního osmého ročníku soutěže bylo heslo „Moderní materiály a technologie pro udržitelné stavění a energetické úspory“.

Odborná porota posuzovala přihlášené závody a provozy průmyslu výroby stavebních hmot zejména podle následujících kritérií: ekonomická úspěšnost, silná pozice na trhu, energetická náročnost výroby, dosahovaná kvalita, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech, dosažená produktivita a zaměstnanost.

Porota po celkovém vyhodnocení podaných přihlášek a provedení prohlídky některých vybraných provozů provedla konečný výběr firem do užší nominace a v každé kategorii stanovila 3 vítězné firmy k ocenění bez určení pořadí.

Vítězi soutěže se staly:

Kategorie do 200 zaměstnanců – bez uvedení pořadí

BETON BROŽ, spol. s r.o., DITON, spol. s r.o., Kámen a písek, spol. s r.o.

Kategorie nad 200 zaměstnanců – bez uvedení pořadí

CS BETON spol. s r.o., P – D Refractories CZ a.s., PREFA BRNO, spol. s r.o.

 

Kámen a písek, spol. s r.o., který již zvítězil v této soutěži podruhé je tradičním a zároveň největším výrobcem drceného kameniva v Jihočeském kraji. Produkce firmy se pohybuje přes 2.000.000 tun ročně vyrobeného kameniva, přičemž kapacita výroby jejich kamenolomů je dvojnásobná.

Moto firmy: „Kámen a písek – pevný základ Vaší stavby“

Soutěžní porota při udělení vítězství přihlédla jak ke špičkovým ekonomickým výsledkům firmy, vysoké kvalitě produkce (v roce 2014 žádná reklamace kvality kameniva !!!), tak i k provedené celkové rekonstrukci kamenolomu Rejta s investičním nákladem ve výši 29 mil. CZK. Tím bylo dosaženo: vybudování kompletního odprášení kamenolomu, drcení s nižšími otáčkami pomocí moderních drtičů /interpartikulární drcení/ a k celkovému snížení emisí prachu při výrobě kameniva o 20 %. Inovace spočívající v nasazení drtičů nového typu, oddělení stupňů drcení, míchání širokých frakcí kameniva s přesnou křivkou zrnitosti, přispěly ke zvýšení kvality vyráběného kameniva na evropské standardy.

Zástupci vítězných firem převzali ocenění z rukou víceprezidenta SPS v ČR, ředitele firmy LIAS Vintířov Ing. Rudolfa Borýska a předsedy poroty soutěže Ing. Pavla Malinského z MPO na slavnostním setkání konaném v prostorách Rytířského sálu Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu vlády ČR. K uděleným oceněním poblahopřál vítězům i premiér vlády ČR Bohuslav Sobotka ve svém závěrečném vystoupení.

Dovolte mi poděkovat všem zaměstnancům, díky jejichž píli, pracovnímu nasazení a loajalitě k firmě jsme mohli dosáhnout tohoto úspěchu, na který můžeme být právem hrdí.

Dále patří dík všem našim zákazníkům, kteří si váží naší spolehlivosti a nadstandardnímu servisu v oblasti dodávek kameniva a zůstávají věrni našim výrobkům a službám, jež neustále zdokonalujeme a vylepšujeme.

Pavel Fučík – jednatel a výkonný ředitel společnosti

16759_5d65b9d7e63e4dd3d1a52db993bf67a4_big[1] 16759_bd385645f6db8292e9f10916123e287d_big[1] 16759_c8747bc0e1e11eacbd0dc66d08731c3f_big[1] Senát předání výrobce stavebnin 8.10.2015IMG_7751  Nejlepší výrobce stavebnin 2014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>